1. Jaké je to druhého povzbuzovat? Když to potřebuje např. „tobě věřím, že“
2. Jaké jsou shody? Diplomat nalezne shody, ale ignoruje neshody, najít vždy něco společného, ​​to co nás rozděluje, ignoruje.
3. Jaké to je mluvit pochvalně a motivačně? „jsi šikovný, jsi důvěryhodný, dá se ti věřit, jsi velkorysý, tobě věřím“
4. Kdo začíná, ten vyhrává. Nikdy nepřenechávejte začátek druhému. Určujte téma.
5. Dobré je mluvit o vlastních trapasech, paradoxně pokud o tom později s některým mluvíte, tak se neztrapníte a jste pro společníka mnohem lidštější.
6. Jaké je to se neomlouvat raději se shodit? „Jsem trouba, jsem nešika, jsem nemehlo, jsem bordelář „Svou vinu uznávám. Žádná omluva pro mne není, přistihl jste mě přímo při činu „.
7. Dále chválit: „Máte o několik úrovní vyšší znalosti nežli já.“
8. V řečnickém projevu si nechte to nejlepší na konec. Také platí pravidlo, co je poslední, to se počítá.
9. Jaká je příprava řeči? Důležitá, zvýšíte efektivitu o desítky procent.
10. Jaké je to dát jasné najevo, že mi na společníkovi záleží? Řeknu: „chci, aby se ti dobře vedlo,“
11. Využívejte každou chvíli k procvičování k nově nabitým znalostem v řečnictví, diplomacii ak zabavování přátel

12. Jaké to je neposkytovat informace? – a) Pokud já mluvím, druhý už nemluvím. Poradím a věc dopadne špatně. Nyní jsi vinic. b) Radu stejně není možné uskutečnit nebo mě prostě neposlechne. Stejně žádnou informaci nechtěl. c) Informace proti tobě druhý použije. d) O můj čas nepřijdu. e) Lidé se od druhého nezajímají. Nesouhlas druhého riskuji. f) Neříkat co má dělat. Lépe je se druhého zeptat.

13. Další diplomatické fráze: „Vážím si vás a vážím si vaší práce a chápu, že jste velmi zaneprázdněn, ale potřeboval bych si so tím vámi půl hodiny pohovořit / potřeboval bych s touto pomocí.“
14. „Chápu, že Váš čas je vzácný, ale můžete se ještě podívat na toto…“
15. „Mám vás rád a chci, aby se vám dobře vedlo.“
16. Upřímně chválit: „Jste bystrý/ pilný, chápavý, usměvavá.“
17. Jaká je shoda? Diplomat nalezne shody a ignoruje neshody. Shody je to, co musíme hledat u rozhovoru. Má užitek z pětiminutových spojenectví. Stále se prohlašujete za spojence, ať na vás jakkoli útočí.
18. Proč nosit u sebe zápisník a propiskou? Když vás něco napadne, zapište, jinak to zapomenete. Buďte připraveni zapisovat nápady.
19. Kupte si notebook s internetem. Můžete ho potom nosit všude sebou.
20. Podtrhávejte si důležité informace červeně např. v knihách nebo zápisníku.
21. Proč plánovat? Protože plán zkrátí dobu na udělání a dá se někdy použít znovu.
22. Připravte si pití a jídlo na druhý den, myslím nějakou svačinu, ušetříte tak spoustu peněz, než když si to potom koupíte v automatu nebo v rychlém občerstvení.
23. Pořiďte si náramkové hodinky. Je to lepší a rychlejší čas, než když se díváte stále do mobilu.
24. Proč se zabývat prioritami? Pouze priorita přinést zisk.
25. Získejte kontakt na společníka. Mobil, ICQ, Skype, mail, Je to velmi snadná komunikace. Až se uvidíme tak se na něj zeptám.
26. Jak psát osobní zápisky přednost? V otázkách a odpovědích. Psát výběry (výtahy), přednost a obtahovat červeně.

1. Další možnost je psát výběry a výtahy např. z knih.
2. Stavba věty 1+2 2+3 3+4
3. Syntetizovat = od obecného ke konkrétnímu
4. Vyhýbejte se sebestředným lidem.
5. POMOCT SOBĚ I DRUHÝM.

6. Jaké jsou emoce? Mluvit o společníkových emocích, pokud je naštvaný. Lidé se snaží mluvit o emocích v takových chvílích ne, to je chyba diplomati jednají opačně. Jsi naštvaný? Jsi smutný? Jsi rozčílený? Urazil ses? Rozčiluje tě to? Jsi stresovaný? Mrzí tě to? Máš vztek? Pojmenování emocí pomůže dotyčnému.
7. Jaké jsou moje emoce? Použít pokud jsem sám rozčílen a nechci začít nadávat a druhého urážet. Jsem smutný. Mrzí mně to. Stydím se. Citím se osaměle. Jsem rozčílen. Zlobím se. To mě uráží.
8. Pokládejte si a piště si otázky. Donutí vás přemýšlet.
9. Jaké to je skončit v nejlepším? Zanechá to v posluchačích dobré pocity.
10. Jaké to je chválit? Je to výhodný a člověk to potěší a nic to nestojí.

Mám pro tebe dárek. Dám ti návod, jak dosáhneš všeho, co chceš a ty mi pak napiš, jak ti to šlo. Takže.
1. Napiš si své životní vize. Sáhni po hvězdách. Rozmysli si nějakou vizi a přesně napiš, jak si přeješ, aby vypadal tvůj život. Vyvoď z toho motivující cíle, které jsi schopen splnit. Stanov si dílčí cíle. Zbav se cílů a činností, které tě neposouvají vpřed. Každý nový den plánuj už předchozí večer, dosáhneš tak klidu. Rozvrhni si čas a využij ho pro důležité cíle. Pět minut plánování dalšího dne – pro tebe jedna hodina navíc. To nejdůležitější udělej nejdřív. Jasně si stanov prioritu. Vyřizuj jen to, co tě skutečně posune kupředu. Odstraň ze svého života všechno přebytečné. Nadchni se pro nové úkoly, ze kterých máš opravdu radost.
2. Nezabývejte se věcmi, které neovlivníte. Získejte čas na plánování. Budete mít více času.
3. Rozšiřujte svůj okruh působnosti a zabývejte se věcmi, které můžete ovlivnit a přestat se zabývat co ov. nemůžete
4. Něco z vysoké diplomacie: Souhlasit a říci „souhlasím s vámi, ale (a svůj požadavek)“ nebo „přesně tak, ale jaké ohledy budete brát na mne“ „No právě, ale (váš požadavek nebo názor)“, „ vidím to stejně, ale…“ „souhlas + ale“
5. Něco z nižší diplomacie: Na útok se diplomaticky bránit nikdy nemlčet říci: ty jsi tak milý, pořád říkáš něco hezkého. Stále se prohlašujete za spojence, ať na vás jakkoli útočí.
6. Mluvit o společníkových emocích při hádce: „jsi naštvaný, jsi smutný“ Jsi rozčílený? Urazil ses? Rozčiluje tě to? Jsi stresovaný? Máš vztek? Pojmenování emocí pomůže dotyčnému a vyhneme se hádce a překřičování.
7. Stanovte si cíle. Dělejte si denní a týdenní plány. Měsíční a roční cíle. Cíle na desetiletí.
8. Cílům a úkolům přiřezujete prioritu a, b,c,d. Rozpoznejte, co je podstatné.
9. Pokud chci něčeho dosáhnout nejprve je potřeba nastavit Cíle ,
10. za druhé: promyslet si co jsem v tom až doposud udělal,
11. za třetí : Jaké mám možnosti jak cíle dosáhnout,
12. za čtvrté: Napište si co uděláte, kdy a dokdy?
13. 70 % problémů být o penězích stanovte si finanční cíle. Promyslete si možnosti jak cíle dosáhnout. Např. pokud mám za cíl vydělat hodně peněz a mít vysoký příjem, je jediné řešení vysoká škola?
14. Pořiďte si zápisník a ještě ho pořád u sebe a zapisujete, co vás napadne. Každý den si nápady roztřiďte a udělejte z nich cíle a úkoly, těm přiřaďte prioritu a,b,c,d, zapište si 2-3 největší úkoly pro tento den.
15. Nejdůležitější úlohy dělejte jako první. A každý večer proveďte kontrolu účinnosti: Je užitečný, a jak moc mi pomohl, jde vše podle plánu?
16. Vyčište si tím hlavu, že budete nápady pořád zapisovat a není pořád nosit v hlavě. Uleví se vám.
17. Pořiďte si notebook s internetem a chytrý telefon s internetem. Vedle internetu na nich plánujte a veďte si deník.
18. Kupte si některé léky pro zdravý: B-komplex, hořčík, L-tryptofan a multivitamin. Budete chytřejší. Je to způsob jak být zdravější, cítit se dobře a budete moci více pracovat a při práci se cítit dobře. S tím souvisí větší zisky pro vás. Pokud začnete brát a další doplňky stravy můžete tady žít minimálně do 90. Let.
19. Kdo začíná, ten vyhrává. Určuje téma.
20. Řečnický projev je dobře skončit v nejlepším? Zanechá to v posluchačích dobré pocity. Dávejte si pozor na přesycení posluchačů. Já si dovolím toto pravidlo porušit a prokouknout byste to.
21. Jak dosáhnout úspěchu? Jednoduchá odpověď. Vybírejte si lidi. Mluvte s lepšími lidmi. Křesťané. Manažeři ..
22. Správným výběrem lidí můžete šetřit celé desetiletí života.
23. Zlý lidé pracují na své pozici a často postaveni celé roky, aby mohli lépe panovat a škodit. Někdy pomáhají, ale jen proto, aby se člověk k nim připoutal nebo aby získal partnera nebo pracovní pozici, až dosáhnou kýžených cílů, pak už jen využíváte svou pozici a škodí. Jejich cílem je utrpení druhých lidí, prostředek je vytváření pracovního nebo společenského postavení. Jejich jednání se dá rozčlenit do tří etap, ta první je získat nad druhou moc proto často studují vysoké školy, aby potom mohli panovat nebo vybrat cílové cíle. Druhá fáze je vlastní škození. Cílem ničení (podniků) nebo nadávek je utrpení druhých lidí. Třetí fáze je kontrola účinnosti, to jestli se dotyčný vzteká, je na nervy nebo trpí a to mu přináší potěšení.
24. Diplomat nalezne shody, ale ignoruje neshody, najít vždy něco společného, ​​to co nás rozděluje, ignorujte. Shody a co nás spojuje to je to, co musíme hledat u rozhovoru. Každý je velkorysý – pokud sdílíte jeho názory.
25. Pořiďte si náramkové hodinky. Je to lepší a rychlejší čas, než když se díváte stále do mobilu.
26. Proč se zabývat prioritami? Pouze priorita přinést zisk.
27. Získejte kontakt na společníka. Mobil, Skype, email, Je to velmi snadná komunikace. Jen si o něj řekni.
28. Mluvte pochvalně a motivačně „jsi šikovný, jsi důvěryhodný, dá se ti věřit, jsi velkorysý, jsi usměvavá“ (chvalte, druhého to potěší a nic nestojí. Např. „Máte o několik úrovní vyšší znalosti nežli já“
29. řeči zvýší efektivitu přednesu o desítky procent.
30. Abych mohl kritizovat, je důležité začít sám u sebe.
31. „Ne, podívej se, já mám na věc jiný názor, ale mohu se mýlit. Často se mýlím. Jestli se mýlím, chci zjistit pravdu. Tedy zjistěme fakta.“
32. Další diplomatické fráze: „Vážím si vás a cením si vaši práci a chápu, že jste velmi zaneprázdněni, ale potřeboval bych si tak s vámi půl hodiny pohovořit / potřeboval bych s tímto pomoci.“ Dát jasné signály najevo , že mi na společníkovi záleží. Řeknu:“„Mám vás rád a chci, aby se vám dobře vedlo.“ Upřímně chválit: „Jste bystrý/ pilný, chápavý, usměvavá.“ druhého povzbuzovat, když to potřebuje např. „tobě věřím, že“. Je dobré mluvit pochvalně a motivačně? „jsi šikovný, jsi důvěryhodný, jsi velkorysý“
33. Ať mluví raději ti druzí o sobě, sám být skromný.
34. „Vaše pocity vám nemám ani trochu za zlé, být na vašem místě, stejně bych stejně.“
35. Dát podnět a závěry si udělají sami. Takzvaně věc naklofnout.
36. Podtrhávejte si důležité informace červeně např. v knihách. Dělejte výtahy (výběry) z knih nebo internetu.
37. Zestručnit – neatraktivní škrtnout, úspěch se dostaví.
Dělat výběry. to podstatné tě posune vpřed.
38. Rozmyslete si, jestli budete mít děti nebo ne.
39. Co uděláš do 24hodin, aby ses dostal(a) blíže k cíli? Co uděláš do 48 hodin? …. Přeji ti dosažení tvého cíle.
40. Díky těmto tipům budete mít více peněz a efektivněji pracovat.
41. Výhody bydlení ve městě: školka, dostupnost kroužků pro děti, lékař, SŠ, VŠ, jazykové školy, dostupnější širší okruh přátel, lepší volba přátel. Dostupnost pracovních příležitostí za vyšší mzdu.
42. Práce, příjem peněz a zdroje se někdy přesouvají. Na změnu reagujte rychle. Čím dřív se vzdáte staré práce, tím dřív se můžete těšit z nové. Změňte se. Běžte tam, kde je zisk a peníze.
43. Sebepoznání, určete si silné a slabé stránky
44. Kdo argumentuje na stížnost společníka, ten nahrává. Raději reagujte1) otázkou nebo 2) odpovězte stejnou větou co řekl partner + emoci. Např. „U konkurence bych měl vyšší plat.“ „Hmm. Takže u konkurence byste měl vyšší plat a máte ten pocit, že byste mohl mít více u té firmy.“ Reakci na společníkův požadavek 1) otázkou nebo 2) stejnými slovy + emoce, diplomati těchto dvou stylů odpovědí velmi rádi využívají.
45. Jak mít kvalitnější sex? Dlouhé cucání bradavek klidně 15 m. partnerky a hlazení vnitřní strany stehen.
46. ​​Jak sbalit ženu? Nesmíte se snažit tolik. Snaživce nikdy neocení. Buďte v balení trochu ledabylí. Malá ironie neuškodí. Nezatěžujete mozek dívky při rozhodování a převezměte vůdčí roli, rozhodujte za ní, co bude na programu schůzky. Jaké téma zvolit zvolit? Jsou to otázky, které se jí osobně týkají. Kde studuješ? Baví práce/ škola? Jaké jsou vztahy v práci? Co děláš nejradši? Více naslouchejte, než mluvte.
47. Jak si najít bohatou partnerku? Choďte na taneční akci a maturáky a než půjdete dovnitř vyhlídněte si dívku podle toho s jakým přijede autem (Mercedes BMW…).
48. Jak se správně obléci? Pro chlapy: Kupte si volný béžový nebo černý svetr, ale skutečně volný nikoli popínavý, to ženy odpuzuje. Dále černou košili.
49. Choďte v samém černém oblečení vypadá to elegantně.
50. Přihlaste se na nástavbové studium denní nebo dálkové a můžete mít dvě dospělosti. Výhoda je, že na rozdíl od vysokých nebo VOŠ školy je to jednoduché a dá se bez problému studovat i dálkově. Nejlepší je informatika.
51. Pokud se chcete přece jen dostat na vysokou školu a nějakou lukrativní, důležitou je prostudovat příjmačky z let minulých
52. Vyberte si práci , kde budete moci profesně růst a získat maximum pracovních zkušeností (školení, práce ve vývoji, informatik) a stanete se pak na vás závislým, budete potom dostávat vyšší plat případně přejít je vašimi znalostmi ke konkurenci a za vyšší mzdu . Přetahování zaměstnanců z jedné firmy do druhé např. konstruktérů, ale i lidi obsluhující číslicově řízené stroje je dnes běžná praxe. Možná bude výhodnější odejít ze současného zaměstnání a hledat si práci, kde budete více profesně růst a získáte lepší a více pracovních zkušeností.
53. Pokud ještě studujete , zaměřujete se na specializovaný počítačový software, ty vás nejvíce posunou vpřed, také se věnujte i programům z příbuzných oborů.
54. Pokud už pracujete platí to samé sežeňte si specializované programy na počítač a učte se s nimi, pomůže vám to neuvěřitelně v práci dostanete vyšší plat budete zajímavější pro konkurenci nebo se můžete dostat z obyčejného dělníka na manažerskou pozici.
55. Stahujte nebo shánějte specializovaný software můžete se naučit obory, které jste nikdy nestudovali zeptejte se např. právníka na specializovaný software nebo strojních konstruktérů. Řekněte svému kamarádovi, který má vysokou školu ať vás naučí s programy na kterých pracoval ve škole. Grafik , strojař, elektrikář, informatik,
56. Někdy je lepší naučit se specializovaným softwarem než studovat školy, kde se 70% výuky budete zabývat naprosto nepotřebnými znalostmi pro praxi.
57. Udělejte si webové stránky na www.webnode.cz zdarma a jednoduše jako psaní ve Wordu.
58. Dívky jsou mnohem agresivnější v komunikaci než muži, navíc pokud dá svým partnerům sex stane se z zakomplexovaná bestie, která vidí a miluje jen toho jednoho, je potom arogantní někdy až agresivní vůči svým bývalým kamarádům, kolegům nebo společníkům.
59. Pro dívku je sex docela peklo. Ženy nemají rády sex zrovna tak, jako to muže baví.
60. Chcete se naučit snadno a rychle anglicky? Dívejte se na anglické filmy s anglickými tytulkami www.ororo.tv jdou tam nastavit i český překlad anglických titulků a jsou tam asi nejznámější filmy a seriály, je dobré se nejprve podívat na film v čestině např. si ho stáhnout z uložto.cz nebo které už znáte a potom si pustit ten z ororo.tv snažte se maximálně pochopit anglické tytulky a nedívejte se příliš často na český překlad, za druhé jednotlivá anglická slovíčka třeba z nejpoužívanější učebnice Time to Talk vyhledávejte pomocí google obrázky a projíždějte si je, za třetí stáhněte si z uložto.cz Magickou angličtinu, 4. Kupte si jak už se výše psalo nejpoužívanější anglickou učebnici Time to Talk. Pokud budete pracovat dá se anglicky naučit i za 190 hodin.
61. Pořiďte si laserovou tiskárnu. Výhoda je nízká cena za jednu stránku cca 0,2 Kč
62. Nakupujte na internetu. A vyberte si nejlevnější výrobek v českých obchodech na www.heureka.cz . Vyjde to levněji. Jsou nízké ceny dopravy a přivezou vám zboží až domů.
63. Jak už se výše psalo. Kupte si notebook , dívejte se na internet a buďte na něm většinu volného času. Lépe strávený čas než u televize.
64. Také si kupte chytrý mobilní telefon tzv. Smartfon a propojte si ho s notebookem a budete mít internet úplně všude ve vlaku v autobuse na cestách, ve škole, v práci.
65. Pořiďte si mobilní telefon s rychlým internetem čtvrté generace 4G s technologiemi LTE.
66. Stahujte knížky z www.ulozto.cz a pomocí google.cz a nespoléhejte jen na informace na internetu. Také choďte do velkých knihoven a půjčujte si manažerské knížky
67. Choďte do knihoven číst periodiku, časopisy a nemusíte si nic kupovat , dnes už jsou informace zdarma , ale může vám to změnit život.
68. Jaké tři knížky si mám koupit nebo půjčit v knihovně, když se chci v tomto více vzdělávat, na víc knih nemám čas? TIme management Knoblauch, Umění diplomatického jednání F. Nauman, Jak získávat přátele a působit na lidi D. Carnegie. Správný výběr knih můžete ušetřit celé desetiletí života. Čtvrtá by byla Jak si zvýšit IQ
69. Pokud už jste starý a těžko se Vám chodí mohl by Vám pomoci sportovní výživa nejlepší je Kreatin a Geriavit Pharrmaton.
70. Označte na možnost „od +1 do -1“ jak se cítíte? Když se cítíte průměrně je to +0,2
71. Jaký nápad, znalost jsem získal? Co mě při čtení napadlo? Jak tyto myšlenky zužitkují? Co konkrétně udělám – kdy či do kdy? Co konkrétně začnu pravidelně dělat? Co konkrétně přestanu dělat? Co nového si osvojím, zavedu do své praxe a do svého jednání? Co změním na svém jednání, na svých postojích a cílech – sám k sobě, ke kolegům nebo partnerům? Na jaké překážky při tom mohu narazit a jak je překonám? Na různých 1 až 10, na věříte, že se vám podaří dosáhnout? Jakou pomoc, podporu, radu či informaci potřebuji od autora této práce? Koučování v manažerské praxi. P. Náhlovský J. Suchý Grada 2005

A co slabé a silné stránky? Inner Game – vnitřní hra a sebepoznání.
Označte výkon od 1 do 1 jak moc zvládáte danou dovednost.
Schopnost – dovednost Neumím Umím zčásti Umím

1. Stanovovat cíle 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2. Řídit čas, plánovat, připravovat druhý den 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

3. Diplomaticky jednat se spolupracovníky a rodinou 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. Umět vybrat si správného partnera, přátele 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. Vyjednávat 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

6. Učit lidi 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. Řečnictví, hovořit před více lidmi 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. Zabývat se prioritami 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. Zapisovat nápady 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

10. Schopnost pracovat 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

11. Řešit úkoly, 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

12. Meditace, cvičení např. jógy, duchovní rozvoj 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

13. Schopnost pracovat s počítačem a chytrým telefonem 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

14. Sečtělost v manažerských dovednostech 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

15. Úroveň angličtiny/němčiny 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

16. Rozvrhovat finance 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

17. Schopnost rozlišit co je dobré a co je špatné. Výtahy,¨
Výběry 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

18. Kolik toho uděláte pro zdraví, léky pro zdraví např.
B komplex , hořčík, 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

19. Politická angažovanost 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

20. 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Určením silných a slabých stránek si uvědomujete, jaké dovednosti vás posouvají nejvíce vpřed a jaké vám naopak nejvíce podráží nohy.
Koučování v manažerské praxi, Pavel Náhlovský, Jiří Suchý, Grada 2007, ale pouze inspirováno, není to citace.

Jindřich Veselý, Tábor

jindrichvesely77777@gmail.com

+420601350226

© 2022 Tohle je satan to si samozřejmě dělám legraci . Vytvořeno pomocí WordPressu a šablon Mesmerize